Sdílet na Facebooku

Pláž Zlatý roh (Zlatni Roh) u městačka Bol

Zlatni rat (česky Zlatý roh) je prý nejoblíbenější pláží celého Chorvatska a hodně lidí ji dokonce označuje za nejkrásnější pláž celého Jadranu. Nachází blízko městečka Bol uprostřed jižní strany ostrova Brač (formálně tak spadá do Splitsko-dalmatská župy). Velkou zajímavostí této pláže už je jenom její samotný tvar rohu, vybíhajícího z ostrova do délky několika set metrů a svažujícího se prudce do moře. Podle tohoto tvaru je ostatně odvozeno i jméno pláže.


Zlatý roh se skládá z nespočtu malých oblázků, které jsou unášeny mořskými proudy, a tím pláž získává stále jiný sklon a tvar. Někdy je „roh“ zahnutý doprava, jindy doleva. To se každý rok mění a pláž tak nikdy není stejná. Není se tak čemu divit, že je Zlatý roh velmi oblíbenou pláží a v sezoně, tak doslova přetéká turisty, kteří se sem stahují nejenom z celého Brače ale i z pevniny. Právě Bol je oblíbeným cílem mnoha výletních lodí, vyplouvajících prakticky ze všech větších měst na pobřeží.

Díky tomu má však Zlatni Rat i velmi dobré turistické zázemí s množstvím stánků a atrakcí. Včetně širokých možností různých vodních sportů.

Tady se ještě můžete kouknou na krátké cca minutové video, natočené přímo z prostředku pláže zlatý Roh na Brači. Přejme vám příjemnou podívanou.

No co říkáte, nemáte teď chuť se na Bol také vydat? Pokud ano, tak tady pro vás přikládáme i interaktivní mapu. Jinak po celé Makarské riviéře se sem organizují vyhlídkové zájezdy lodí.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.