Sdílet na Facebooku

Ostrov Brač si užijete pěšky i na kole

Brač proslavila především nádherná pláž Zlatni rat a chutné červené víno Bolský plavac. Kromě toho, jak už dobře víme, je to i ostrov nesmírně bohatý na památky, vinnou révu nebo aromatické pinie, které rostou skutečně na každém rohu. To z Brače činí doslova ideální ostrov pro všechny turisty. A to ať už ty línější, co mají rádi svojí pláž a odpočinek u moře, tak pro ty aktivnější, kteří chtějí vidět kus z místa, kam se vydali na dovolenou. Právě pro turisty nabízí Brač takřka ideální terén s velkými možnostmi jak pěších, cyklistických nebo in-line (kolečkové brusle) výletů.


Na Brači jsou velmi dobré silnice a přitom tu provoz není, tak rušný jako jinde na pevnině. Tyto silnice se linou jak kolem téměř celého pobřeží. Některé samozřejmě zabíhají i do skalnatého vnitrozemí. A někde vedou jen nezpevněné kamenité cesty, na kterých se s autem sice daleko nedostanete. Ale právě na kole nebo pěšky se můžete vydat objevovat starobylé památky Brače, kterých je na ostrově skutečně velké množství.

Kromě toho se na Brači nachází velké množství krásných vinohradů, na kterých zraje právě Bolský plavac. Návštěva těchto vinic právě nad městečkem Bol na jižní straně ostrova může být také velkým zážitkem, protože u vesnice Murvica, se vinohrady šplhají opravdu vysoko do zdejších hor.

Pokud byste si chtěli udělat dobrou představu o zdejších silnicích a nevěřili nám, že jsou opravdu vhodné pro cyklisty i jízdu na inline bruslích. Doporučujeme vám druhé video u tohoto článku, kde je natočen asi pětiminutový sjezd na kole do městečka Supetar.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.