Brač – nejhezčí Dalmátský ostrov

Vítáme všechny návštěvníky na těchto stránkách věnovaných ostrovu Brač v Jaderském moři ve střední Dalmácii, kousek na jih od Splitu a co by kamen dohodil od Makarské riviéry. Tento překrásný kus země vám nabízí prakticky cokoliv, co si jen budete přát. Díky tomu, že se jedná o ostrov je zde klid a nádherné dlouhé pláže a přitom spoustu možností i pro aktivní turisty. Brač je totiž doslova posetý různými památkami z významných historických epoch. Zejména těmi nejvzácnějšími ještě z dob antiky. Brač vám tedy stejně jako i zbytek „pevniny“ Chorvatska toho může nabídnout opravdu hodně. Stačí jedna krátká návštěva a tento kraj si zamilujete navždy, tak jako my.

Právě proto vznikl i tento web, abyste zde jednoduše nalezli spoustu zajímavých a užitečných informací o ostrově Brač. Chtěli bychom vás obeznámit nejenom s turistickými lákadly jako plážemi, prosluněnými promenádami, zábavními centry, místní kuchyní, ale i s kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií sahající až do starověku a počátků civilizace. Zároveň zde naleznete i praktické informace týkající se dopravy, dostupnosti služeb nebo počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst mezi řádky a alespoň vzpomenout na chvíle, kdy jste tento nádherný chorvatský ostrov navštívili.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou návštěvu tohoto webu o ostrově Brač, ale následně i tu skutečnou.