Sdílet na Facebooku

Postira prosluněné město pláží

Postira je jedním z větších měst na Brači. Nachází se téměř přesně v samém středu severního pobřeží Brače. Tedy asi 7 kilometrů východně od metropole Supetaru. Žije zde kolem 1375 stálých obyvatel. Jako okolní osady i počátky Postiry sahají až někam k 6. století našeho letopočtu. V té doby zde byl postaven také kostelík, který byl v průběhu staletí několikrát přestavován.

Postira město pláží

Jako všude zde také obyvatelé žijí nejenom z turismu, ale i pěstování oliv a vína a také rybolovu. Na rozdíl od jiných osad, se zde ale nachází přímo závod na zpracování ryb. Z významných osobností, které jsou neoddělitelně spjaté s městem jmenujeme spisovatele Vladimira Nazora, který se zde roku 1876 narodil, a řadí se mezi největší moderní chorvatské spisovatele.

Mezi tradiční a očekávané lákadla samozřejmě patří kilometry nádherných pláží. Hned vedle přístavu se nacházejí pláže Prvlja a Zastivanje. Na východním konci Postiry se rozprostírá pláž Mala Lozna, když ale budete pokračovat ještě dál na východ, pak dojdete až na velmi krásnou pláž Lovrecina v krásné téměž 350 metrů dlouhé zátoce Trstena.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.